Kamppailija ei kiusaa

Alkeisryhmät aikuisille ja lapsille syksyllä 2018

Taekwondon alkeisryhmät aikuisille, lapsille ja perheille alkavat viikoilla 34, 36 ja 37.

Aikuisten ja nuorten alkeisryhmä aloittaa 21.8. Alkeis- ja jatkoryhmän harjoituksiin osallistuminen edellyttää 14 vuoden ikää. Alkeisryhmän harjoitusten hinta keväällä on 130 € ja se sisältää vyökokeen sekä seuran jäsenmaksun loppuvuodelle 2018.

 

Itäkeskuksen lastenryhmien harjoitukset alkavat viikolla 34 ja kaikenikäisille lapsille löytyy oma ryhmänsä. Lisätietoja: Aloita taekwondo

 

Kouluryhmät aloittavat syyskuun ensimmäisellä viikolla. Ryhmät treenaavat Laajasalossa, Latokartanossa, Kalliossa ja Pihlajamäessä. Uutena harjoituspaikkana Lauttasaari. Lisätietoja kouluryhmistä: Aloita taekwondo

 

Ilmoittautumiset alkeisryhmiin:

Lisätietoa ja ilmoittautuminen alkeisryhmiin seuran nuorisopäällikölle Simo Siltaselle sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.. Ilmoittautumiseen seuraavat tiedot:

- osallistujan/osallistujien nimet,

- ryhmä johon ilmoittaudutaan,

- syntymäaika,

- kotikaupunki,

- oma/huoltajan puhelinnumero.

Lisätietoja voi kysyä myös puhelimitse 0400605951.